yazar hakkında:

Ömer Can
Girişimci, Blogger

Elektronik Haberleşme Mühendisi Ömer Can, profesyonel yaşamına haberleşme sektörününde Netaş'ta başladı. Burada ve akabindeki firmalarda, satış/pazarlama gruplarında bulundu; satış koordinatörlüğü ve yöneticiliği yaptı. Kurumsal son tecrübesi OSRAM’da, aydınlatma sektörü ürün teknik müdürlüğü ve satış yöneticiliği görevlerini aldı. Aydınlatma ve enerji verimliliği konularında eğitimler gördü, projeler gerçekleştirdi, eğitimler verdi. Aydınlatma, verimlilik ve ışık kaynakları konusunda blogger ve danışılan olan Can, spor yapıyor, doğa, deniz, ve gezi tutkunu; yeni ilgi alanı deniz fenerleri.

 yorumlar…(2)

 • Avatar

  Ömer Can

  |

  Bazı ülkelerde ”Performance Contract” adı altında bir uygulama ile proje uygulama ve/veya finas firması sadece anlaşılan sürede tasarruf edilen miktarı tahsil ederek finansmanı sağlamış oluyor. Böylece iş sahibi bir yatırım yapmıyor, tasarruf miktarı da garanti altına alınmış oluyor. Ancak bunun için Türkiye’de yasal altyapı olmadığı için yazı içinde bahsetmedim.

  cevap…

 • Avatar

  Ömer Can

  |

  ABD de elektrik dağıtım firmaları da enerji verimliliği projelerine finansal destek veriyor. Çünkü onlar sadece dağıtımdan sorumlu değiller, bölgelerindeki elektrik enerjisi ihtiyaçlarını da karşılamak durumundalar. Artan ihtiyaçlar için yeni üretim tesisi yatırımı yerine, verimlilik projelerini destekleyerek enerji ihtiyacını azaltıyorlar. Bu dağıtım firmaları için daha karlı bir yatırım oluyor.

  cevap…

 yorum yazın

  trackback