yazar hakkında:

Ömer Can
Girişimci, Blogger

Elektronik Haberleşme Mühendisi Ömer Can, profesyonel yaşamına haberleşme sektörününde Netaş'ta başladı. Burada ve akabindeki firmalarda, satış/pazarlama gruplarında bulundu; satış koordinatörlüğü ve yöneticiliği yaptı. Kurumsal son tecrübesi OSRAM’da, aydınlatma sektörü ürün teknik müdürlüğü ve satış yöneticiliği görevlerini aldı. Aydınlatma ve enerji verimliliği konularında eğitimler gördü, projeler gerçekleştirdi, eğitimler verdi. Aydınlatma, verimlilik ve ışık kaynakları konusunda blogger ve danışılan olan Can, spor yapıyor, doğa, deniz, ve gezi tutkunu; yeni ilgi alanı deniz fenerleri.

 yorumlar…(1)

 • Avatar

  Emre Demir

  |

  Merhaba Hocam Elektronik Haberleşme Mühendisi olmak için uğraşan bir Elektronik Haberleşme Teknikeri vasfı ile eğer cevaplarsanız bir sorumu iletmek isterim.
  Led lambaların göze zararlı (hatta uyku düzeninin bozulmasınasebep olabilecek) olduğu söylentiler hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim. İnternet araştırmalarım sonuncunda gözle görülmeyen mavi ışık gibi bi’şeylerden bahsedilmiş. Bir bilene danışmanın sağlıklı olacağına karar verdim.
  Tamam gerçekten herhangi bir 5 mm led ışığı ile neredeyse okuma yapamayacak kadar kalitesi mi diyeyim sıcaklığı mı diyeyim düşük ışık ile zorlanıyorum şahsen.
  Ama aynı zamanda da aracımın arka far grubu çalışması ile ilgili bir projemi hayata geçirip tescil ettirmeyi planıyorum fakat led lambaların göze oluşabilecek zararları hakkında hisssettiğimden başka bir belgem yok. Beni biraz aydınlatabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler…

  cevap…

 yorum yazın

  trackback