yazar hakkında:

Ömer Can
Girişimci, Blogger

Elektronik Haberleşme Mühendisi Ömer Can, profesyonel yaşamına haberleşme sektörününde Netaş'ta başladı. Burada ve akabindeki firmalarda, satış/pazarlama gruplarında bulundu; satış koordinatörlüğü ve yöneticiliği yaptı. Kurumsal son tecrübesi OSRAM’da, aydınlatma sektörü ürün teknik müdürlüğü ve satış yöneticiliği görevlerini aldı. Aydınlatma ve enerji verimliliği konularında eğitimler gördü, projeler gerçekleştirdi, eğitimler verdi. Aydınlatma, verimlilik ve ışık kaynakları konusunda blogger ve danışılan olan Can, spor yapıyor, doğa, deniz, ve gezi tutkunu; yeni ilgi alanı deniz fenerleri.

 yorumlar…



(2)

 • Avatar

  metin ser

  |

  beyaz led isigi ile ilgili yazinizi ilgiyle okudum , maalesef su an ülkemizde bilincsiz bir sekilde led aydinlatilmasi yapılmaktadir. Bunun sonucu olarak da goz rahatsizliklaeri hizla artmaktadir. Parlak Beyaz Led isiklari evlerde ve diger yasam alanlarinda kesinlikle kullanilmamalidir. Bu isiklar Retina Dekolmani denen Retina yirtilmalarina ve tedavisi zor goz hasarlarina , gecici veya devamli korluge ve de Sari Nokta Hastaligi denen Macula Dejenerasyonu hastaligina neden olmakta tedavisi imkansiz hasari kalici kismi veya tamamem gozun gormemesine neden olmaktadir. Herkesin goz sagligi icin parlak beyaz led isiklarindan sakinmasi , tercihen moonlight dedigimiz sari ve pembe isik veren lambalari kullanmalarini salik veririm. ayrica perdesiz salt isin veren led lambalarindan uzak durum bu isiga bakmayin, bakarsaniz gozlerinizde de de isiga karsi hassasiyet varsa 20 dakika kadar suren gecici korluk olusmaktadir. enerji tasarrufu yapalim derken goz sagliginizi kaybetmeyin. Mutlaka colormatik uzak veya yakın gozlugu kullanin korunmak icin. bu konuda saglik bakanligini da uyariyorum.

  cevap…

 • Avatar

  murat okur

  |

  Resmen şok oldum. Evime güneş paneli sistemi bağladım ve her yer beyaz led. En kısa zamanda sevmesemde sarıya geçiş yapacağım. Bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

  cevap…

 yorum yazın

  trackback