yazarlar…

 yazar arşivi (491) 

ledportali.com
Admin

Türkiye'nin LED Portalı
 yazar arşivi (161) 

Ömer Can
Girişimci, Blogger

Elektronik Haberleşme Mühendisi Ömer Can, profesyonel yaşamına haberleşme sektörününde Netaş'ta başladı. Burada ve akabindeki firmalarda, satış/pazarlama gruplarında bulundu; satış koordinatörlüğü ve yöneticiliği yaptı. Kurumsal son tecrübesi OSRAM’da, aydınlatma sektörü ürün teknik müdürlüğü ve satış yöneticiliği görevlerini aldı. Aydınlatma ve enerji verimliliği konularında eğitimler gördü, projeler gerçekleştirdi, eğitimler verdi. Aydınlatma, verimlilik ve ışık kaynakları konusunda blogger ve danışılan olan Can, spor yapıyor, doğa, deniz, ve gezi tutkunu; yeni ilgi alanı deniz fenerleri.
 yazar arşivi (7) 

Burak Kesayak

Lisans eğitimini elektrik elektronik mühendisliği üzerine aldı. Dijital medya sektöründe ElektrikPort'ta yayın direktörü ve Endüstri 4.0 Platformu'nda yayın yönetmeni olarak çalışıyor. Bilim&teknoloji temelli farklı platformlarda içerik yazarlığı yapmaktadır. Kuark Bilim Topluluğu popüler bilim yayınları grubu üyesidir.
 yazar arşivi (7) 

Levent Aşkan

Teknolo'nun kurucularından, yeni teknolojiye meraklı. Growth konusunda uzman.
 yazar arşivi (7) 

Melih Çelik

2000 yılından bu yana başta teknoloji odaklı yayınlar olmak üzere içerik üretiyor. Halen teknoloji, enerji, kamu, sağlık ve eğitim gibi farklı sektörlerdeki kurumlar ve yöneticileri için içerik danışmanlığı yapıyor. Ledportalı içinse aydınlatmanın teknolojiyle buluştuğu noktaları ve bu alandaki ilginç yenilikleri yazıyor.
 yazar arşivi (5) 

Emre GÜNEŞ
PLD Türkiye Editorü

1980 yılı doğumlu. Endüstri Mühendisi. Galatasaray Üniversitesi Mezunu. Amatör olarak futbol oynadı. Kurucusu olduğu Kuanta grubu ile bateri çaldı. İngilizce ve Fransızca biliyor. Kurumsal hayatta geçirdiği 10 ay sonrası, aile şirketi içerisinde üzerine düşen görevleri yerine getirmek üzerine kariyerini çizdi. PLD (Professional Lighting Design) Türkiye dergisi editörü olarak, sürekli olarak “aydınlatma tasarımı” ile ilgili okudu, yazdı, çizdi, gezdi, gördü, araştırdı ve etkinlikler düzenledi. Sosyal medya, yeni ticaret şartları, bulut teknolojisi, dijital kampanyalar, SaaS programlar hep ilgi alanı oldu. Optimizasyon hastası. En keyif aldığı şey, tekrar eden işleri, otomatik hale getirmek.
 yazar arşivi (4) 

Kağan FIRAT
Proje Geliştirme Koordinatörü

1974, İstanbul doğumlu, 1996 İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği, Aydınlatma ve İç Tesisat Paketi (B.Sc.), 2001 Yeditepe Üniversitesi, MBA. Aydınlatma Tasarımcısı, uzmanlık alanı; “LED’lerin aydınlatma uygulamaları” .
 yazar arşivi (3) 

Özgür Kalan
Girişimci

Fotoğraf ve doğa tutkunu. Ornitograf; kuş fotoğrafçısı ve gözlemcisi. Işığa fotoğrafçı gözüyle bakıyor. Marmara Üniversitesi Almanca Finans Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Yirmi yıl Siemens'te bina teknolojileri, sağlık, ulaşım, altyapı ve enerji sektörlerinde pazarlama yöneticilikleri yaptı. Girişimci olarak pazarlama, dış ticaret ve iş geliştirme alanında kariyerini devam ettiriyor. Ritmik Bilgi A.Ş. şirketinin kurucu ortağı ve genel müdürü. LED ile aydınlatan sektörün ileri gelen firmalarının danışmanı ve uluslararası iş geliştirme sorumlusu. 1975 Konya Ereğli doğumlu. Evli ve bir çocuk babası.
 yazar arşivi (2) 

Mustafa SEVEN
Aydınlatma Tasarımcısı

1973, İstanbul doğumlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü mezunu. Işığa olan yoğun ilgisi daha okul yıllarında sektörde çalışmaya yöneltti. Ülkenin önde gelen üretici, ithalatçı, tasarımcı firmalarında çalıştığı 13 yıl boyunca ışığın ve sektörün çok farklı yönlerini deneyimleme olanağı bulan Seven, bu tecrübeleri ışığında Seven Lights’ı kurdu. Işık tasarımı ve ışık tasarımcısı kavramlarının şekillenmediği bir ortamda çalışmaları ve çabalarıyla bir yandan bu sektörün oluşumuna katkı sağlamaya çalışırken bir yandan da yurtiçinde ve yurtdışında önemli projelerde çalışma fırsatını yakaladı.
 yazar arşivi (1) 

Sabri GÜNAYDIN

1957 Edirne doğumludur. 1979 Yılında Ankara D.M.M.A.(Gazi Üniversitesi),Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun olmuştur. Meslek hayatına İstanbul Çorap Sanayinde Elektrik Kısım Şef Yardımcısı olarak başladıktan sonra, Trakya Üniversitesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çırağan Sarayı, Zincirlikuyu Tatlıcı İş Merkezi, Polat Rönesans Oteli, Dolmabahçe Süzer Binası, Esbank/SYKB Genel Müdürlük Binası, Show TV Genel Müdürlük Binası, Egebank A.Ş. Genel Müdürlüğü, Egebank Şubeleri gibi binaların yapımında Elektrik Şefi olarak görev yapmıştır. Halen HB Teknik Elektrik Mühendisliği Proje ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şirketinde çalışmaktadır. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, The Institution of Electrical Engineers (IEE-IET /İngiltere) üyesi, Yangından Korunma Derneği (TÜYAK) ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) fahri üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 yazar arşivi (1) 

Emre Altınoğlu
Mühendis

1972 doğumlu Emre Altınoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Kariyerine Siemens Türkiye ‘de proje mühendisi olarak başladı. Proje Yöneticiliği ardından satış ve pazarlama yöneticisi olarak Demir-Çelik, Su, Karayolu, Kağıt gibi sanayi sektörlerinde otomasyon odaklı anahtar teslim taahhüt projelerinin satışında görev aldı. Son yıllarda Siemens Türkiye Raylı Sistemler bölümünde ve şirketin önemli müşterilerinin temsilinde yönetici olarak görev yapmaktadır. Yürüyüş ve deniz sporları merakı olan Emre, kışında kayak sporunu severek yapmaktadır. Yeni ilgi alanları arasında satışın yeniden keşfedilen “arabuluculuk-negotiation” konusudur.
 yazar arşivi (1) 

M. Cem Ateş